Wczasy zdrowotne dla seniorów w Gołubiu

 Co jest nam niezbędne do osiągnięcia pełni zdrowia i długowieczności? To pytanie, które od setek lat spędza sen z powiek wielu lekarzy i naukowców. Współczesna medycyna jest coraz bliżej odkrycia odpowiedzi na te nurtujące zagadnienia, jednak ciągle pozostaje wiele kwestii spornych. Jednak tym, w czym zgadzają się wszyscy naukowcy jest to, że kluczem do osiągnięcia długowieczności jest zachowanie odpowiednich proporcji pomiędzy:

  • Odpowiednią dietą
  • Aktywnością fizyczną
  • Odpoczynkiem

Ciężkie początki

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że ciężko dbać o wszystkie 3 filary. Gdy mamy już wyrobione nawyki i ustalony porządek dnia. Zmiana diety, wprowadzenie ćwiczeń fizycznych do planu dnia, czy zmiana przyzwyczajeń to niekiedy rzeczy nieosiągalne. Nowoczesny styl życia sprawia, że każdy dzień jest inny od poprzedniego, ciężko wcisnąć choćby kilka minut dziennie na aktywność fizyczną. Powodów jest wiele, od braku czasu, przez brak motywacji wewnętrznej, czy brak wsparcia w bliskich. Szczególnie dla seniorów, którzy mają już swoje przyzwyczajenia i ciężko je zmienić

A może by tak pojechać na wczasy zdrowotne?

Pierwszym krokiem do zmiany przyzwyczajeń może być powierzenie tego specjalistom. Pobyt w wyspecjalizowanym ośrodku pozwala na porzucenie domowej rutyny, nauczenie się nowych rzeczy i wprowadzenie zmian w życiu. Z tą myślą opracowaliśmy specjalne turnusy ukierunkowane dla osób w każdym wieku, również seniorów.

Wypoczynek dla Seniora

Nasz ośrodek położony jest w sercu Kaszub, nad jeziorem Dąbrowskim. Panująca tu atmosfera sprawia, że odpocznie tu każdy, niezależnie od wieku. Co roku gościmy ponad 2500 gości z czego znakomitą większością są seniorzy. Nasze ponad 27 letnie doświadczenie pozwala nam odpowiednio zająć się kuracjuszami. Serdecznie zapraszamy i obiecujemy, że się Państwo nie zawiodą.

Zmień swoje nawyki żywieniowe

W nasz ośrodku opiera się na diecie opracowanej przez doktor Ewę Dąbrowską. Post warzywno-owocowy to idealny sposób na zmianę stylu życia. Dlaczego? Ponieważ zmiany, które zachodzą w organizmie widać już po kilku dniach jego stosowania i są tak pozytywne, że zachęcają każdego do zmiany nawyków żywieniowych i dbanie o zdrowie

Nie samym odpoczynkiem i dietą człowiek żyje….

…. dlatego oferujemy całą gamę aktywności – ćwiczenia relaksacyjne, oddechowe, aerobik, zajęcia taneczne. Proponujemy również wiele zabiegów wspomagających dietę, hydrokolonoterapię, hirudoterapię, masaże, zabiegi fizykoterapeutyczne, kosmetyczne i fryzjerskie, a zimą szczególnie zachęcamy do korzystania z sauny i grupowego morsowania.