Dowiedz się więcej o naszym ośrodku

Ośrodek Waldtour w Gołubiu


otoczenie Waldtour Golubie 9

Ośrodek z wczasami zdrowotnymi

Ośrodek Waldtour Gołubie


Ośrodek Waldtour Gołubie to miejsce, które oferuje wczasy zdrowotne dostosowane do różnych grup wiekowych i warunków fizycznych, nie tylko dla seniorów. Położony nad czystym Jeziorem Dąbrowskim, otoczony lasami Kaszubskiego Parku Krajobrazowego oraz łąkami pełnymi ziół i kwiatów. Według radiestetów, jest to jedno z miejsc na ziemi, które posiada dobrą energię, wpływającą pozytywnie na zdrowie człowieka. Nasi goście często opisują lecznicze głodówki w naszym ośrodku jako „wejście do rzeki i poddanie się jej łagodnemu nurtowi”, co wspierane jest przez energię grupy i wyjątkowy klimat naszego miejsca.

W ośrodku Waldtour Gołubie oferujemy 120 miejsc noclegowych w kilku obiektach takich jak klimatyczny pawilon, drewniane bungalowy oraz nowe, przestronne i ekologiczne domy w kaszubskim stylu. Nasz zespół składa się z doświadczonych profesjonalistów, w tym lekarzy, trenerów, kucharzy, kelnerów i innych pracowników obsługi, którzy tworzą ciepłą i przyjazną atmosferę. Dodatkowo, prowadzimy rozbudowaną edukację prozdrowotną.

Zadbaj z nami o swoje zdrowie

Ośrodek z turnusami zdrowotnymi


Ośrodek wczasów zdrowotnych Waldtour Gołubie od ponad 28 lat prowadzi i rozwija dietę warzywno-owocową oraz inne rodzaje postów, które wspomagają zdrowie i radość życia pod opieką dr n. med. Ewy Dąbrowskiej. Nasi powracający kuracjusze często opisują proces przejścia przez głodówki lecznicze w naszym ośrodku jako „wejście do rzeki i poddanie się jej łagodnemu nurtowi”. Transformację duchową i fizyczną wspierają energia grupy oraz niepowtarzalny klimat ośrodka, który jest usytuowany na wzgórzu, nad czystym Jeziorem Dąbrowskim, otoczonym lasami Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Aromatyczne posiłki oraz starannie dobrany program aktywności ruchowej również przyczyniają się do tego procesu.

Atutem naszego ośrodka jest profesjonalny zespół medyczny, trenerzy, kucharze, kelnerzy i pozostali pracownicy obsługi, którzy zawsze służą pomocą i tworzą wyjątkowo ciepłą i rodzinna atmosferę. Kuracjusze mają możliwość zakwaterowania w klimatycznym pawilonie, całorocznych drewnianych bungalowach oraz od 2018 roku w nowych, przestronnych i ekologicznych domach w kaszubskim stylu.

Duże znaczenie dla naszych gości ma również rozbudowana edukacja prozdrowotna, prowadzona przez lekarzy i specjalistów z różnych dziedzin, takich jak medycyna komplementarna, dietetyka, psychodietetyka, nietolerancje pokarmowe, hydrokolonoterapia, insulinooporność, a także profilaktyka i wspomaganie leczenia chorób cywilizacyjnych.

otoczenie Waldtour Golubie 37
dieta warzywno owocowa waldtour 7
jezioro dąbrowskie gołubie

Ośrodek położony nad jeziorem

Jezioro Dąbrowskie (Dąbrowsczé Jezoro)


Jezioro Dąbrowskie (Dąbrowsczé Jezoro) to polodowcowe jezioro rynnowe o powierzchni 64,3 ha, długości 2,4 km, szerokości 0,5 km i maksymalnej głębokości 15,2 m. Przez wąski przesmyk łączy się z jeziorem Lubowisko i stanowi część szlaku wodnego „Kółko Raduńskie”. Od pierwszego turnusu wczasów zdrowotnych w ośrodku Waldtour-Gołubie, jezioro to stanowi obowiązkowy punkt wycieczek kuracjuszy, a nawet formę terapii zdrowotnej.

Niezwykle ważnym miejscem jest leśna polana nad brzegiem jeziora. Tu punktualnie o 8:00 odbywa się codzienna gimnastyka z Wojciechem Stanisławskim. W ciągu dnia jezioro okrążają wielbiciele spacerów zdrowotnych i nordic walking (długość trasy – 6 km). Z leśnych uroków chętnie korzystają też zwolennicy przytulania się do drzew (brzozy mają szczególnie dobrą energię).

W lecie nad jeziorem działa kąpielisko strzeżone przez ratowników oraz zadbana plaża trawiasta i piaszczysta. Jest też efektowne molo dostępne także wieczorami i nocą dzięki nastrojowemu oświetleniu.

Na miejscu działa wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych, można też wypożyczyć łódki i wędki. Od kilkunastu lat jeziorem włada para łabędzi, które co roku wychowują kilkoro dzieci chronionych solidarnie przez turystów i mieszkańców. Nieprzypadkowo, symbol łabędzia stał się znakiem rozpoznawczym ośrodka Waldtour-Gołubie.