[smartslider3 slider="3"]

Waldtour Gołubie
ośrodek z dietą dr Ewy Dąbrowskiej

Ośrodek Waldtour Gołubie położony jest nad czystym Jeziorem Dąbrowskim. Otaczają go lasy Kaszubskiego Parku Krajobrazowego oraz łąki pełne ziół i kwiatów. Miejsce to, według radiestetów jest jednym z czakramów ziemi. Punktem dobrej energii promieniującej na człowieka i pozytywnie wpływającej na jego zdrowie. Ponad 20 lat temu, doktor Ewa Dąbrowska zaprosiła do Waldtour Gołubie pierwszych kuracjuszy na swoje posty. Celem pobytu była poprawa zdrowia, a metodą  oczyszczanie organizmu przez dietę warzywno-owocową i post na płynach. We wczasy zdrowotne od początku były wkomponowane wykłady na temat diety. Doktor Dąbrowska  opowiadała o swoich doświadczeniach w leczeniu pacjentów żywieniem. W późniejszym czasie wczasy uzupełniono o zajęcia z dietetykami, warsztaty żywieniowe i pokazy zdrowej kuchni.  Metody doktor Dąbrowskiej okazały się tak skuteczne, że chętnych na kolejne turnusy  przybywało z miesiąca na miesiąc. 

logo-dieta-ewy-dabrowskiej-m

OŚRODEK WALDTOUR od 27 lat stale współpracuje z dr Ewą Dąbrowską. Doktor Dąbrowska prowadzi spotkania z kuracjuszami na każdym turnusie.

Dziś gościmy w Waldtour-Gołubie niemal 2,5 tysiąca osób rocznie. To dlatego zdecydowaliśmy się na rozbudowę infrastruktury naszego ośrodka. Wciąż poszerzamy dla Państwa ofertę zabiegów, aktywności i edukacji zdrowotnej pod nadzorem doktor Dąbrowskiej. Nasi goście mówią wprost: „ Jest wiele podobnych ośrodków, ale to tu tworzą się prawdziwe więzi międzyludzkie oparte o filozofię odnowy ducha i ciała”. Tej domowej atmosfery i ludzi pracujących na miejscu, którzy całym sercem oddają się swojej misji, nie da się zapomnieć. Każdy, kto tego zaznał chce tu wrócić. 

Nasza oferta wypoczynku

Wczasy zdrowotne

to idealna opcja dla osób, które chcą zgłębić zasady zdrowego odżywiania, podnieść swoją aktywność fizyczną oraz zregenerować ciało pakietem odnowy biologicznej.

Zapisz się jeszcze dziś!

Wczasy dla seniora

to wyjątkowa okazja aby odpocząć w otoczeniu piękna kaszubskiej natury, zadbać o swoje zdrowie i aktywność fizyczną oraz poznać ciekawych ludzi. To gwarancja wspaniale spędzonego czasu. Czekamy na Ciebie!

Turnusy oczyszczające

to kompleksowe połączenie diety, ruchu i zabiegów odnowy biologicznej, dzięki którym zyskasz wymarzone, zdrowe ciało i spokój ducha.
Rezerwuj teraz!

Wolne terminy na rok 2022-2023 - zarezerwuj już teraz.

Najpopularniejsze diety

Dieta warzywno-owocowa

Jest to odmiana postu czyli czasowe powstrzymywanie się od jedzenia niektórych pokarmów i ograniczenie się do porcji wybranych warzyw z niewielkim dodatkiem owoców. Jej główną cechą jest NIEDOSTATECZNE ODŻYWIANIE ZEWNĘTRZNE, co uruchamia ZASTĘPCZE ODŻYWIANIE WEWNĘTRZNE czyli AUTOFAGIĘ – proces polegający na trawieniu przez komórki obumarłych lub uszkodzonych elementów ich struktury.

Dieta pełnowartościowa

Co jeść, kiedy nie można stosować diety warzywno-owocowej, a chcemy dbać o zdrowie? Jak powinny odżywiać się dzieci, nastolatki, kobiety w ciąży i te, które karmią piersią? Jak przybliżyć bliskim zasady zdrowego odżywiania, zanim uda się przekonać ich do postu na płynach lub warzywach i owocach? – Takie pytania często kierowane są do doktor Ewy Dąbrowskiej i dietetyk Jolanty Łuczkowskiej, a odpowiedzią na nie, jest właśnie dieta pełnowartościowa.

Post na płynach

Ta metoda oczyszczania organizmu pojawiła się w naszym ośrodku wraz z wizytą znanego na całym świecie doktora Hellmuta Lütznera z Niemiec. Lützner jest specjalistą w zakresie chorób wewnętrznych i fizjoterapii oraz wieloletnim ordynatorem kliniki w Uberlingen, gdzie osiąga się bardzo dobre wyniki w leczeniu głodem wielu ciężkich chorób. Swoje bogate doświadczenie zawodowe zawdzięcza także kilkunastoletniej pracy w prywatnej klinice doktora Otto Buchingera w niemieckim Bad Prymont, gdzie metodą głodówek leczy się pacjentów z całego świata. Odwiedziny w Waldtour-Gołubie połączył ze szkoleniem naszych specjalistów, a jednym z nich jest Wojciech Stanisławski, który na początku każdego turnusu zaprasza na swój wykład, a potem wspiera osoby będące na poście.

Opinie

Dlaczego Waldtour Gołubie?

26

Lat doświadczenia

15000

Zadowolonych gości

30

Rodzajów różnych zabiegów

120

Miejsc noclegowych

waldtour wysmienita kuchnia

Wyśmienita kuchnia

domowa atmosfera waldtour

Domowa atmosfera

FOT 691

Cisza i spokój

golubie atrakcyjna okolica

Atrakcyjna okolica

Nasi specjaliści

ewa dabrowska

EWA DĄBROWSKA

trenerzy

TRENERZY

masazysci

MASAŻYŚCI

Najnowsze artykuły

Hormeza, czyli morsowanie, sauna i post przerywany jako sposób na wydłużenie życia

Działanie systemu odpornościowego naszych organizmów to wypadkowa wielu połączonych ze sobą procesów, które oddziałując między sobą chronią nas przed czynnikami zewnętrznymi potencjalnie niebezpiecznymi. Dzisiaj poruszymy zagadnienie hormezy, czyli jednego z…

Godziny otwarcia w okresie świątecznym

  Składamy wszystkim najserdeczniejsze życzenia wesołych Świąt i najszczęśliwszego nowego roku. A także co najważniejsze, dużo zdrowia i energii na kolejny rok! Nasz ośrodek ma przerwę świąteczną od 19.12.2022 do…

Świąteczny Detoks według dr Dąbrowskiej - wywiad w Modzie na Zdrowie

Zacznijmy naszą rozmowę od wyjaśnienia czym są w ogóle toksyny? Każda substancja obca jest dla nas toksyną. Pod tym pojęciem rozumiemy, że toksyna to nie tylko substancja obca np. toksyna…
Rezerwacje

Recepcja czynna:
pon - sob: 8:30 - 17:30
przerwa: 13:30 – 14:00

niedziela: 10:00-16:00

Informacje Adresowe

WALDTOUR-GOŁUBIE
Kaszubskie Centrum Promocji Zdrowia
ul. Por. Dambka 4
83-316 Gołubie

Copyright © waldtour.pl